Dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych.

Od kilku lat Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej realizuje program „Bezpieczna droga   do szkoły”. Celem działań jest poszerzenie wiedzy i umiejętności najmłodszych uczniów Zespołu Szkół    w Świętoniowej na temat bezpieczeństwa na drodze. 5 i 6- latki oraz uczniowie I klasy mają zajęcia z policjantami z Komendy Powiatowej Policji z Przeworska ,podczas których omawiane i ćwiczone są najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się  po drodze,  utrwalane  są zasady telefonowania  w razie zagrożenia.

Pod koniec zajęć  uczniowie otrzymująi komplet odblasków i kolorowe książeczki utrwalające poruszaną   na zajęciach tematykę.

W ramach programu organizowana jest również przez stowarzyszenie wycieczka do powiatowej straży i policji, podczas której uczniowie mogą poznać specyfikę pracy tych służb, jak również utrwalić poznane umiejętności.
Cutując artykuł ze strony podkarpackiej policji:

"Dzieci wykazały się dużą wiedzą o bezpieczeństwie na drodze. Znakomicie odpowiadały nawet na trudne pytania zadawane przez policjantów. Znały zasady poruszania się po drogach, bezbłędnie wskazywały numery telefonów alarmowych i zasady korzystania z nich. Funkcjonariusze przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, a organizatorzy zadbali aby każdy mały uczestnik spotkania dostał pamiątkowy odblask. Spotkanie było dla dzieci wielką atrakcją i dużym przeżyciem, a dzięki udziałowi w spotkaniu policyjnego „Misia” pozostanie ono na długo w ich pamięci.
Na koniec wizyty dzieci miały okazję z bliska zobaczyć policyjny radiowóz oraz usiąść za jego kierownicą."

program