Wyremontowaliśmy nasz plac zabaw

stopka

Rodzice dzieciom

Nasze Stowarzyszenie w ramach programu „ Rodzice dzieciom” dzięki przyznanemu dofinansowaniu przez Fundacja PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza wyremontowało szkolny plac zabaw.

To był drugi wniosek, który składaliśmy do Fundacja PGNiG SA, pierwszy, którego celem było zorganizowanie turnieju piłkarskiego został  poprawnie zweryfikowany, ale nie otrzymał dofinansowania. Do fundacji wpłynęło wówczas 288 wniosków i nie wszystkie mogły otrzymać grand, ale to nas nie zraziło. Napisaliśmy kolejny wniosek, który otrzymał dofinansowanie, wprawdzie mniejsze niż chcieliśmy , jednak otrzymane środki pozwoliły podjąć działania.

Ten wygrany konkurs stał się iskrą zapalną dla pracy rodziców, dziadków, gimnazjalistów , dyrektora szkoły, członków stowarzyszenia, którzy podjęli trud remontu, doposażenia i odnowienia istniejącego przy Zespole Szkół w Świętoniowej placu zabaw. Wszyscy- kilkadziesiąt osób- pracowali jako wolontariusze – poświęcili wolą sobotę i kilka popołudni , aby dzieci mogły bawić się w przyjaznym    i bezpiecznym miejscu. Całość kosztów projektu zamknęła się w kwocie ponad 12 tysięcy  złotych ,  z czego 5 tysięcy to otrzymana dotacja z Fundacji PGNiG , a pozostała kwota do środki stowarzyszenia, szkoły i praca wolontariuszy.

Za tę kwotę dokupiliśmy 3 nowe elementy- bujaki sprężynowe, wymieniliśmy zużyte elementy drewniane, pomalowaliśmy na nowo cały plac zabaw, położyliśmy obrzeża , w które został wsypany odpowiedni piasek, jako  materiał amortyzujący upadki.

Zamontowaliśmy trzy nowe ławki i kosz, aby rodzice i dziadkowie  mogli podczas opieki odpocząć.

Finałem naszej akcji było symboliczne otwarcie( 14 listopada 2014 r.) wyremontowanego placu zabaw- były kolorowe balony, frytki, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych oraz zabawy  nowymi zabawkami w piaskownicy.

Dziękujemy wolontariuszom: pani Annie Dyrdzie, panom Jerzemu Supersonowi, Januszowi Pelcowi, Markowi Pelcowi, Grzegorzowi Szlachcie, Krzysztofowi Mirkowi z Grzęski, Krzysztofowi Mirkowi ze Świętoniowej, Zbigniewowi Szlachcie, Mateuszowi Wikierze, Robertowi Ruparowi, Wiesławowi Bukowskiemu, Januszowi Harpuli, Kamilowi Sałkowskiemu, Mirosławowi Mazurowi, Piotrowi Uchmanowi .

Pomagali również gimnazjaliści: Michał Rybak, Adrian Lasek, Adrian Jagieła, Mateusz Lasek, Jakub Rydzik, Mateusz Uchman, Jan Sowa, Damian Płoskoń .

Dziękujemy za pomoc panom :Emilowi Stopie ( spawanie konstrukcji metalowych), Leszkowi Laskowi(malowanie proszkowe), Pawłowi Kałamarzowi ( prace betoniarskie) , Ryszardowi Mirkowi  (montaż ławek ), Januszowi Pieczkowi ( przekazanie i dostarczenie piasku).

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej