Zdrowe - nietrudne

W roku szkolnym 2016/2017 wychowawcy wraz z uczniami klasy II i III   SP podjęli decyzję o przystąpieniu do programu edukacyjnego promującego zdrowy styl życia. Jest to program “ZDROWE – NIETRUDNE” przygotowany przez Firmę KUPIEC wraz z Wydawnictwem MAC Edukacja.
Cele programu “Zdrowe – nietrudne”
Zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie – wystarczy zsumować dobre chęci i odrobinę wiedzy.

Celem Programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych na terenie całego kraju oraz edukacja dorosłych. Wiedza zebrana przez ekspertów oraz partnerów Programu przekazana jest tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.
Na stronie programu czeka menu dla nauczycieli, dzieci i rodziców.
Menu dla nauczycieli
Na tacy podano pomysły, jak przyprawić lekcję w zdrowe, nienudne tematy. Zaserwowano pakiet materiałów dydaktycznych:
– scenariusze lekcji wraz z produktami marki KUPIEC;
– karty pracy;
– plakaty;
– gry i zabawy edukacyjne, quizy;
– książkę zawierającą 5 zasad zdrowego życia, które każde dziecko powinno znać;
– super sprawności dla uczniów;
– produkty i gadżety od Partnerów Programu.
Menu dla dzieci:
Dla uczniów jest zakładka na stronie programu z łatwo przyswajalną wiedzą. Dzięki temu każdy będzie mógł poznać tajemnice zdrowego żywienia, odkryć przepisy na proste i pyszne posiłki, a potem spróbować swoich sił w gotowaniu – oczywiście pod okiem rodziców.
Menu dla rodziców:
Co nieco czeka także na rodziców. Na stronie znajdą oni porady i wskazówki żywieniowe, propozycje aktywności fizycznej oraz przepisy, które świetnie nadają się, by przygotowywać je z dziećmi.
Program „Zdrowe – nietrudne” jest przygotowany, by kształtować i wspierać pozytywne nawyki żywieniowe, promować zdrowy tryb życia i wychować zdrowe pokolenia. A wszystko to po to, by zdrowe, nietrudne posiłki częściej sprawiały przyjemność wszystkim domownikom.
Więcej informacji na stronie http://www.zdrowenietrudne.pl/.

Realizację programu klasy rozpoczęły w drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017.