spz

certyfikatspz

Nasz szkoła w 2009 roku rozpoczęła staż, aby otrzymać rejonowy certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Podjęliśmy szereg działań, które przybliżają nas do celu. Na tej stronie dzielimy się naszym doświadczeniem.

Pozostałe działania i zdjęcia z zakresu promocji zdrowia znajdują się na stronie
głównej oraz
w zakładce: Stowarzyszenie, Zdjęcia oraz Facebook.

W roku 2010 otrzymaliśmy Certyfikat Rejonowy. Przez ten okres podejmowaliśmy liczne działania w szkole w zakresie zdrowia, sporządziliśmy Raport z tego zakresu.

Naszą Szkołę cechuje:

1. Aktywność na rzecz promocji zdrowia w szkole i środowisku   lokalnym.
  2. Otwartość na zmiany.
  3. Przekonanie o słuszności idei SzPZ.
  4. Aktywne i twórcze zaangażowanie w realizację ścieżki edukacyjnej - edukacja prozdrowotna.
  5. Tworzenie warunków i podejmowanie działań  sprzyjających dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.

Nasze starania zostały docenione i wyróżnione Certyfikatem Wojewódzkim. Certyfikat jest przyznawany na wniosek rejonowego koordynatora na podstawie raportu z ewaluacji trzech lat działań szkoły. W grudniu 2013 r. odbyła się w Rzeszowie uroczystość nadania naszej szkoletego Certyfikatu przyjęcia do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w województwie podkarpackim.