Projekt Mali Odkrywcy

listwa

Przedszkole realizowane w ramach projektu "Mali odkrywcy"

Okres realizacji projektu: od: 2018-03-01 do: 2019-08-31

Budżet projektu 2 449 164,99 zł

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W naszej szkole dzięki realizacji projektu "Mali odkrywcy"  stworzono w oddziałach przedszkolnych  2 grupy wg wieku: pierwszy oddział dzieci 2,5- 4 letnie; drugi oddział dzieci 5 i 6 letnie. Pozwoli to dostosować podstawy programowe do potrzeb rozwojowych dzieci (z wykorzystaniem dodatkowych zajęć) a tym samym wpływa na poprawę w dostępie do edukacji przedszkolnej wszystkim dzieciom, niwelując dysproporcje w tym zakresie. Praca z dziećmi w określonej grupie wiekowej stwarza komfort nie tylko dla dzieci ale także dla opiekunów i nauczycieli, pozwala reagować na potrzeby i możliwości dzieci, co niejednokrotnie jest niemożliwe w grupach z dużą rozpietością wiekową. Na potrzeby realizacji podstaw programowych  oddziały mogłą wykorzystywać  zakupione pomoce dydaktyczne i wyposażenie.

Więcej i zdjęć i relacji z pracy przedszkola na profilu społecznościowym.