Szkolny Klub Sportowy

Od 2017 roku w szkole realizowany jest program "Szkolny Klub Sportowy", którego projektodawcą jest Ministerstwo Sportu i Turystyki a Operatorem Wojewódzkim programu Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Zajęcia prowadzone w ramach programu SKS odbywają się w wymiarze 2 razy w tygodniu, w 60-minutowych jednostkach treningowych.

W ramach SKS prowadzone były zajęcia z piłki siatkowej, które miały na celu:

Stworzenie warunków do poszukiwania, odkrywania,  poszerzania swoich uzdolnień i zainteresowań, przygotowujących do aktywności fizycznej indywidualnej  i zespołowej. Umożliwienie poprawy kondycji fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktykę nadwagi i otyłości poprzez aktywny wypoczynek. Wdrażanie do systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowych przygotowujących do pełnienia roli organizatora, widza, sędziego i zawodnika. Przygotowanie do udziału w zawodach sportowych szkolnych i międzyszkolnych. Tworzenie korzystnych postaw, zaangażowanie do kulturalnego dopingu własnego zespołu, stosowanie zasady fair – play. Umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych. SKS stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności,  w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt.Optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej. Promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży. Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży. Prowadzone były zajęcia z zakresu tańca nowoczesnego i akrobatyki. Zajęcia odbywały się 1 raz w tygodniu po 60 minut.

Celem zajęć było:

Zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu, wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego uczniów, budowanie poczucia własnej wartości, pozytywnego obrazu samego siebie i wiary we własne siły, stwarzanie warunków do kształtowania zachowań sprzyjających zdrowiu przez czynny udział w zajęciach muzyczno – ruchowych w formie pozalekcyjnej, kształtowanie pozytywnej postawy wobec aktywności ruchowej, umiejętność łączenia ruchu z muzyką, kształtowanie zainteresowania tańcem i ruchem przy muzyce, pokazanie muzyki i tańca jako jednej z form aktywności ruchowej i sposobu spędzania wolnego czasu, wzmacnianie motywacji dzieci do rozwoju swych zainteresowań i uzdolnień, rozwijanie umiejętności prezentowania swoich osiągnięć przed szerszą publicznością.

Obecnie prowadzone są treningi z zakresu piłki nożnej.

Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach i metodach.