Konkurs Unicef

un

Wszystkie Kolory Świata
Nasza szkoła co roku włącza się do akcji proponowanych przez UNICEF. Ich nadrzędnym celem jest kształtowanie wśród młodzieży postawy tolerancji    i otwartości na inne kultury.
W  roku szkolnym 2011/2012  przystąpiliśmy do realizacji projektu pt. „Wszystkie Kolory Świata”, którego efektem końcowym było zebranie pieniędzy na pomoc dzieciom w Sierra Leone. W ramach w/w projektu uczniowie przygotowali laleczki, które ubrali i ozdobili w sposób odpowiadający kulturze kraju, z którego pochodzi laleczka; sami też nadali im imiona. Nasze laleczki pochodzą m.in. z Ugandy, Indii, Japonii i Polski. Każda z nich jest symbolem pomocy jakiej chcą udzielić nasi uczniowie swoim rówieśnikom z Sierra Leone. Laleczki zostały zaprezentowane na wystawie. Mamy nadzieję, iż każda z nich znajdzie swojego opiekuna, który zechce przekazać min. 10 zł na rzecz dzieci z Sierra Leone – właśnie tyle kosztuje zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego (polio, gruźlica, odra).
Przystąpiliśmy również do konkursu na najbardziej oryginalną laleczkę. Nasza lalka – Nihilili pochodzi z Ugandy, interesuje się geografią i matematyką, lubi tańczyć. Nihilili została wykonana przez  Dariusza Dyrdę i Dawida Bara - uczniów kl. II gimnazjum.

ninilili

Inne lalki