Projekt „Nasza świetlica –oaza twórców”

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej

W związku z realizacją przez Stowarzyszenie

Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej projektu

„Nasza świetlica –oaza twórców”

współfinansowanego przez Polską Fundacja Dzieci i Młodzieży i Fundację PZU

zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej oraz ich rodziców do udziału w zajęciach świetlicowych.

Głównym celem projektu jest rozwijanie pasji oraz zainteresowań dzieci.  Projekt jest podzielony na trzy główne obszary tematyczne: „Mali inżynierowie”, „Świat sztuki” oraz „Pogłówkuj”.

Mali inżynierowie – zajęcia pobudzające do myślenia przestrzennego i rozwijające zdolności manualne. Na warsztatach tych wykorzystywane  będą klocki LEGO Mindstorms oraz OLLO. Wszystkie zestawy klocków są dostosowane do wieku i umiejętności uczniów. Dlatego w przyjazny dla nich sposób przekazywana będzie im wiedza na temat czujników, przekładni oraz podstawowych konstrukcji, jakie można spotkać w życiu codziennym.

Świat sztuki – na zajęciach tych każdy uczeń odkryje w sobie artystę. Pokazane zostanie, że prawie każdy przedmiot da się w ciekawy sposób ozdobić. Przedmioty będą ozdabiane techniką Decoupage. Warsztaty te oprócz odkrywania uzdolnień nauczą dzieci cierpliwości, estetyki oraz wiary we własne możliwości twórcze.

Pogłówkuj – luźne zajęcia grupowe w których wykorzystywane będą gry logiczne i edukacyjne. Zajęcia te mają na celu zbliżyć ku sobie społeczność szkolną oraz rodziców. Ukierunkowane będą na organizację wspólnych zabaw dzieci z rodzicami.

Dla uczestników projektu przygotowaliśmy wystawy prac oraz konkursy plastyczne z nagrodami.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajduje się w sekcji do pobrania.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy proszę dostarczyć do sekretariatu Zespołu Szkół w Świętoniowej.