Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

certyfikatSPZ

Nasza szkoła należy do sieci Szkół Promujących Zdrowie od 2009 r.
W roku 2010 otrzymaliśmy Certyfikat Rejonowy. Przez ten okres podejmowaliśmy liczne działania w szkole w zakresie zdrowia, sporządziliśmy Raport z tego zakresu.

Naszą Szkołę cechuje:

1. Aktywność na rzecz promocji zdrowia w szkole i środowisku   lokalnym.
  2. Otwartość na zmiany.
  3. Przekonanie o słuszności idei SzPZ.
  4. Aktywne i twórcze zaangażowanie w realizację ścieżki edukacyjnej - edukacja prozdrowotna.
  5. Tworzenie warunków i podejmowanie działań  sprzyjających dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.

Nasze starania zostały docenione i wyróżnione Certyfikatem Wojewódzkim. Certyfikat jest przyznawany na wniosek rejonowego koordynatora na podstawie raportu z ewaluacji trzech lat działań szkoły.

W grudniu 2013 r. odbyła się w Rzeszowie uroczystość nadania naszej szkole tego Certyfikatu przyjęcia do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w województwie podkarpackim.

certifikat

W ciągu tych lat realizowaliśmy programy dotyczące:

-  2009/2010 - zasad prawidłowego żywienia i zbilansowanej diety;

-  2010/2011 - higieny osobistej i otoczenia człowieka;

-  2011/2012 - aktywnego stylu życia;

-  2012/2013 – agresji i przemocy;

-  2013/2014 – dbałość o środowisko naturalne.

Przez kolejne 3 lata będziemy pracować, aby uzyskać Certyfikat Krajowy.