Święto Szkoły

Rok szkolny 2014/2015

Dzień Patrona – Święto Szkoły na sportowo w naszej szkole

święto 1

Dnia 15 maja 2015 roku  w naszej szkole po raz pierwszy –blisko rok od  nadania imienia  i sztandaru -świętowaliśmy Dzień Patrona.  Została podjęta decyzja, że skoro  jesteśmy Szkołą Promująca Zdrowie, to ten dzień należy spędzić aktywnie. Po oficjalnych uroczystościach – mszy św.  i programie artystycznym odbyły się  zawody sportowe.

św 2

Najpierw były to  biegi przełajowe na różnych dystansach i  we wszystkich kategoriach wiekowych,   najdłuższa trasa ponad 2 kilometrowa zaplanowana została dla absolwentów szkoły oraz wszystkich chętnych . Zwycięzcy zostali nagrodzeni-  główne nagrody ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły.

I tak w biegach przełajowych klas 0-3 na dystansie 500 m w kategorii dziewcząt czołowe lokaty zajęły:

3. Szymon Sowa

Biegi przełajowe klas 4-6 na dystansie 1000 m,  w kategorii dziewcząt  zwyciężyły:

3. Hubert Pieczek

W ostatniej kategorii mogli biec wszyscy chętni , wystartowało 12 osób, dystans, jaki mieli do pokonania  to 2200 m. Najlepsi byli:

1. Kamil Kwaśniak- czas 6,47
  2. Jakub Chmiel  - czas 6,48
  3. Mateusz Kulpa- czas 7,11
    1. Kinga Marek
    2. Agata Chudy

Po ceremonii dekoracyjnej odbył się turniej siatkarski, zgłosiło się 6 drużyn- 4  składające się    z absolwentów szkoły, drużyny  stowarzyszenia i gimnazjalistów . Po zaciętych bojach wygrała turniej jedna  z drużyn absolwenckich, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, najlepsi puchary.

św 3

Zwycięska drużyna „Ziomów z lasu” to: Karolina Czyjt, Aleksandra Krupa ,Kinga Marek. Maciej Czernik, Damian Niżnik, Bartłomiej Rupar.

Widząc zainteresowanie tym wydarzeniem w społeczności lokalnej , obserwując  radosną atmosferę, wiemy , że Święto Szkoły na sportowo wejdzie na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

Rok szkolny 2015/2016

ssz

W tym roku szkolnym również zaplanowaliśmy Święto Szkoły na sportowo. Po uroczystej mszy św. i wspomnieniowej akademii udaliśmy się do pobliskiego lasu- Dębrzyny, aby wziąć udział w biegach przełajowych. Tym sposobem uczymy zdrowego stylu życia, wszak jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie i spędzamy wspólnie czas na łonie natury. Możemy również w tym czasie dowiedzieć się czegoś ciekawego, gdyż od tego roku w "naszym" lesie mamy naszą ścieżkę dydaktyczną . Po biegach przełajowych odbył się mecz nauczycieli z gminy Przeworsk z absolwentami naszej szkoły.