Nasze przedszkole na Paradzie Schumana - Jarosław 2015

parada Szumana

Parada Schumana 2015

W sobotę, 23 maja po raz kolejny reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w szesnastej już  Paradzie Schumana, zorganizowanej przez Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia w Jarosławiu w ramach Spotkań Europejskich.

Wyjazd i transport uczestników zorganizował dyrektor  Zespołu  Szkół w Świętoniowej Pan Janusz Harpula. Naszą szkołę reprezentowali rodzice i dzieci klasy „0”  z wychowawcą  p. Krystyną Uberman, oraz Ania Pelc uczennica klasy pierwszej.

Imprezę otworzyło przemówienie burmistrza miasta Jarosławia Waldemara Palucha. Następnie głos zabrali poseł na Sejm RP Tomasz Kulesza i dyrektor Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia w Jarosławiu Teresa Krasnowska. Po przemówieniach i  odegraniu Hymnu Państwowego oraz Ody do Radości rozpoczął się przemarsz barwnego korowodu, na czele z zespołem mażoretek. Nasze dzieci ubrane w stroje krakowskie pozytywnie wyróżniały się spośród uczestników przemarszu. Wydarzeniu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursów na strój inspirowany strojem ludowym wybranego kraju lub regionu należącego do Unii Europejskiej oraz prezentację multimedialną „Państwa Unii Europejskiej walory i zdrowia kolory”. Dyplomy i nagrody uczestnikom konkursów  (w tym naszym  maluchom) wręczył burmistrz W. Paluch. Na scenie odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Uchman i Ania Pelc w piosence „Taki mały ,taki duży”. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości dzieci korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, miasteczka ruchu drogowego, gier wielopowierzchniowych oraz baniek mydlanych. Kulinarnym akcentem był poczęstunek z tradycyjnymi przekąskami owocowo – warzywnymi z różnych krajów europejskich. Wyjazd na imprezę przysporzył uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i   z niecierpliwością oczekują kolejnej parady.

Krystyna Uberman