Dzień Matki 2015

dm

Corocznie  26 maja obchodzimy Dzień Matki.  W naszej szkole również kładziemy duży nacisk na podkreślenie wagi tego święta. W tym szczególnym dniu dzieci klasy zero oraz niektórzy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Krystyny Uberman, przygotowały spektakl  na temat Dnia Matki. W związku z tym, że  Kościół Parafialny w Świętoniowej  jest  pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy uznaliśmy, że będzie to doskonałe miejsce do zaprezentowania się wykonawców. Dzięki temu umożliwiliśmy udział szerszej społeczności lokalnej. Po uzgodnieniach z ks. Proboszczem 26.05.2015 o godz. 17:00 odbyła się w/w uroczystość. Dzieci wykonały montaż słowno – muzyczny (recytacja, śpiew, gra na instrumentach muzycznych). Podkreślono trud i zaangażowanie matek w wychowanie dzieci, miłość i poświęcenie dla ich dobra. Jako najlepszy przykład posłużyła Matka Boża. Po występie dzieci biorące w nim udział wręczyły swoim mamom koszyczki z kwiatami. Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował wykonawcom i wszystkim przybyłym za udział w uroczystości i za zaangażowanie. Następnie została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich matek.

Krystyna Uberman