Z wizytą w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny

W piątek 19 czerwca 2015r. uczniowie klasy trzeciej gościli w klasie Panią Bożenę, która jest groomerem czyli – fryzjerem dla zwierząt.

Określenie  to pochodzi od angielskiego wyrazu to groom – pielęgnować.

Zawód fryzjera dla zwierząt znany jest w wielu krajach świata. W Polsce zaczyna się dopiero rozpowszechniać.  Groomerzy nie tylko przycinają sierść psów i kotów różnych ras, zajmują się często trymowaniem, myciem, pielęgnacją, czyszczeniem uszu, usuwaniem  insektów i wieloma innymi zabiegami. Istnieją specjalne przyrządy do pielęgnacji sierści różnych ras. Niektóre salony oferują nawet farbowanie czy psie perfumy.

Pani Bożena opowiedziała uczniom o swojej pracy oraz pokazała na czym ona polega.

Uczniowie poczuli się jakby byli w prawdziwym salonie dla zwierząt. A to za sprawą Lory – psa Pani Bożeny. Obserwując różne czynności pielęgnacyjne mogli na własne oczy zobaczyć na czym dokładnie polega praca groom era oraz poznać - dotknąć sprzęt, przyrządy którym się posługują.

Uczniowie podczas pokazu zadawali mnóstwo pytań. Zainteresowanie było duże. Wszyscy miło spędzili czas, nie nudząc się. Na koniec Lora zaprezentowała różne sztuczki, które potrafiła wykonać.