Aktywne ferie

akt

Co roku na  feriach Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły , Szkoła Podstawowa w Świętoniowej i Ruch Światło Życie  organizują  dla najmłodszych dzieci z pobliskich miejscowości  kilkudniowe zajęcia w miejscowym domu kultury.  Najmłodsi mogą w miłej atmosferze spędzić przedpołudnie uczestnicząc w konkursach, zabawach i grach ruchowych.

Często  animatorem był profesjonalny wodzirej Bazyl-art -  proponował on uczestnikom między innymi  dawne gry jak „kapsle”  czy  grę w klasy. Tego dnia odbył się też konkurs czytelniczy.

W kolejnym dniu zajęcia prowadziły wolontariuszki z Ruchu Światło Życie- były to zabawy z chustą, papieroplastyka i zabawy ruchowe.

Następny dzień to również konkursy sportowe, konkurs profilaktyczny oraz pokaz eksperymentów z chemii i fizyki i robotyki prowadzony przez nauczycieli z Gimnazjum w Świętoniowej.

Każdy uczestnik  każdego dnia otrzymał drugie śniadanie- drożdżówki, zupę, domowe zapiekanki, herbatę, soczki czy jabłka  oraz nagrody za uczestnictwo w konkursach - były to  głównie przybory szkolne. Nagrody były finansowane przez Gminę Przeworsk i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.

Co roku odwiedzają nas również  goście, często są to strażacy z OSP w Świętoniowej, którzy opowiadają o swojej pracy, prezentują sprzęt, uczą pierwszej pomocy. Przyjeżdżają też policjanci z KPP w Przeworsku, którzy przypominają zasady bezpieczeństwa  na drodze i w domu.

W 2018 roku dzieci naszej szkoły  mogły również wyjechać na basen do Jarosławia- wyjazd był całkowicie darmowy, gdyż wszystkie koszty pokryło nasze Stowarzyszenie. Ważnym aspektem takich zajęć jest dbanie o kondycję fizyczną i sprawność ruchową  oraz profilaktykę wad postawy.

Zdjęcia 2016

Zdjęcia 2018