Listy do Ziemi

Konkurs ten organizuje Fundacja ekologiczną ARKA. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Dzieci piszą listy na specjalnym papierze wykonanym
z makulatury. Pisanie listów poprzedzają lekcje, które wyjaśniają w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku i jak mogą zmieniać swoje przyzwyczajenia, aby chronić środowisko
i własne zdrowie. Uczniowie zanoszą swoje listy rodzicom i dziadkom. Dzięki temu idea działań ekologicznych łączy wiele osób. Dzieci edukują dorosłych, pisząc sami decydują
o tym, co chcą zrobić dla Ziemi. Rozbudzamy postawę obywatelską czyli postawę odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Uczennica Karolina Pelc w 2015 roku została wyróżniona i otrzymała nagrodę oraz dyplom w konkursie ogólnopolskim ,,Listy dla Ziemi”.

listy

Dnia 31 maja 2016r. w naszej szkole odbyło się rozdanie dyplomów oraz nagród zwycięzcom konkursu na najpiękniejszy list dla Ziemi. Z naszej szkoły udział w ogólnopolskim konkursie wzięła:

1. Aleksandra Telesz, klasa V SP, Zespół Szkół w Świętoniowej

Dodatkowo nagrodzono laureatów konkursu gminnego. Spośród nadesłanych prac wybrano dziewięciu uczniów w trzech przedziałach wiekowych (klasy 0 – 3, klasy 4 – 6 oraz gimnazjum).

Szkoła Podstawowa, klasy 0 – 3

Miejsce I - Sandra Paluch, klasa „0”, Zespół Szkół w Świętoniowej