"Muzeum na kółkach"

14. 09. 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum brali udział w wycieczce do Przeworska. Zwiedzali „Muzeum na kółkach” – mobilną wystawę Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, która w telegraficznym skrócie ukazuje tysiącletnią historię polskich Żydów. Wystawa odwiedzała miasta do 50 000 mieszkańców, w których przed wojną Żydzi stanowili istotną część społeczności lokalnej. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu o judaizmie, oglądali przedmioty związane z kulturą żydowską oraz interaktywną mapę Przeworska, na której umieszczono ślady dziedzictwa żydowskiego. Następnie oglądali w Ratuszu wystawę pt. „Z narażeniem życia – Polacy ratujący Żydów podczas zagłady” oraz podziwiali panoramę Przeworska z wieży widokowej.