Pierwszy dzień wiosny

Powitanie wiosny!

Od kilku lat staramy się, aby Pierwszy Dzień Wiosny  był momentem, kiedy możemy pokazać swoje talenty a także empatię. Tak własnie było w 2018 roku- odbył się konkurs na najpiekniejsza marzannę  lub rysunek przedstawiający jej postać ( w młodszych klasach). Tego dnia chcielismy się solidaryzować z niepełnosprawnymi. Dnia 21 marca jest obchodzony Światowy Dzień Zespołu Downa. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Oprócz tego w naszej szkole zostały powieszone plakaty, których idę było zwrócenie uwagi, że każdy człowiek jest wartościowy.

21 marca 2017r. w naszej szkole  odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny połączonego z Dniem Talentów. Świętowanie rozpoczęliśmy od konkursu czytelniczego organizowanego przez Bibliotekę Szkolną oraz Samorząd Uczniowski „Dzień postaci literackiej i bajkowej – konkurs przebierańców”. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się za postać bajkową lub literacką. Wyobraźnia i kreatywność naszych uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Harry Potter, Lord Voldemort, Bellatrix Lestrange, Smurfy, Gargamel, Ania z Zielonego Wzgórza to tylko niektóre postacie, które wzbudziły zachwyt publiczności i jury. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz drobnym upominkiem. Kolejnym punktem imprezy był Kabareton. Uczniowie z klasy IV, V, IG oraz IIG przygotowali zabawne skecze, prezentując swoje umiejętności aktorskie i kabaretowe. Nagrodą w tym zmaganiu konkursowym był karnet na Dzień bez Pytania, który jury przyznało klasie IIG. Na zakończenie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Kolorowy pochód z Marzanną na czele przeszedł uliczkami naszej miejscowości.