Prawa Dziecka

W bieżącym roku przypada 20 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Wunicef związku z tą rocznicą UNICEF stworzył program pt. „Szkoła z prawami dziecka", do którego włączyła się nasza szkoła. Celem programu jest zapoznanie młodzieży szkolnej z ich prawami, uwrażliwienie na problemy i potrzeby dzieci na całym świecie oraz wskazanie instytucji niosących pomoc potrzebującym. Wśród wielu akcji zaplanowanych przez UNICEF na uwagę zasługuje, obchodzony 20 listopada, DZIEŃ PRAW DZIECKA. W tym dniu zorganizowano w naszej szkole happening „balony do nieba". Uczniowie przynieśli kolorowe balony, które zostały napełnione helem. Przed południem wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym. Każde dziecko trzymało balon z własnoręcznie napisanym prawem - tym, które uznało za najważniejsze. Młodszym kolegom, w zapisie praw, ochoczo pomogli starsi uczniowie. W samo południe dzieci wypuściły balony w powietrze. Kolorowe niebo - symbol praw i wartości, które zawsze powinny być przestrzegane - zachwyciło nasze dzieci.

prawa
Anieszka Nykiel -nauczyciel ZS w Świętoniowej