Pierwsze uczniowskie doświadczenia

W Zespole Szkół w Świętoniowej od 2009 roku realizowany jest program " Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

doswiadczenia

Głównym celem projektu   "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"- jak piszą autorzy- jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego dzieci rozpoczynających naukę szkolną odbywać się będzie poprzez kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera."

W ramach lekcji i zajęć pozalekcyjnych uczniowie moga rozwijać swoje kompetencji kluczowe z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy naukowych.

"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" - II etap

Klasa I  wraz ze swoją wychowawczynią p. Małgorzatą Wiśniowską przystąpiła od grudnia 2009 do projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".

8 grudnia 2009 r. odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym zapoznali się oni z głównymi założeniami Projektu Edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" współfinansowanym  przez Unię Europejską. Na koniec spotkania złożyli podpis w dzienniku Projektu, wyrażajac zgodę na udział swoich dzieci w zajęciach pozalekcyjnych.

Dnia 18.01.2010  na kolejnym spotkaniu zapoznano rodziców z harmonogramem zajęć    i  z profilem diagnozy początkowej dzieci.

Od dnia 1 lutego  do 20 maja 2010 odbywały się  zajęcia pozalekcyjne po tytułem "Zwierzęta i My", w których uczestniczyło 20 dzieci(100% klasy).

Uczniowie samodzielnie podejmowali różnorodne działania w Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań, w których mieli do dyspozycji wiele atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Była to nauka połączona ze świetną zabawą. Dało im to wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza, że podejmowali samodzielnie zadania w dowolnie wybranym własnym tempie.

doswiadczenia3

Dnia 11 czerwca  2010 odbyła się prezentacja efektów pracy uczniów pt. " Wycieczka do ZOO". Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie-  teatralne, muzyczne,  taneczne, sprawnościowe.  Każdy uczestnik „Projektu" otrzymał na pamiątkę  "pacynkę - Myszkę" - ufundowaną przez organizatorów.

Dla uczniów i nauczyciela prowadzącego było to kolejne nowe, ciekawe i godne dalszej realizacji doświadczenie.

doswiadczenia4

Więcej zdjęć- zapraszamy