Nauka tańca współczesnego z Iskierką

Taniec jest jedną z najstarszych sztuk, nierozerwalnie związaną z życiem ludzkim. Znany jest we wszystkich społecznościach i kulturach świata. Jest formą sztuki i kulturowej działalności człowieka. Taniec był, jest i zawsze będzie jednym ze sposobów przeżywania i przekazywania emocji, formą fizycznego i duchowego wyżycia, sposobem zabawy i odprężenia. Mając na uwadze dobro Naszych dzieci, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej postarało się o grant na taką formę sztuki.  Od marca do listopada br. Stowarzyszenie realizuje projekt pt. „Na ludową Nutę” we współpracy z Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu 2017”.  Celem projektu jest popularyzacja sztuki tańca ludowego, jako aktywnej formy spędzania czasu oraz rozwoju tożsamości narodowej, wśród dzieci i młodzieży, poprzez organizację warsztatów tańca w roku 2017.

Jednym z elementów projektu są warsztaty tańca prowadzone przez tańcerzy z Krakowa, czy pod koniec października 2017 roku z Łańcuta

Zdjęcia z warsztatów