Symboliczne rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej

Dnia 30 pażdziernika 2017 roku wójt gminy Przeworsk-pan Daniel  Krawiec  w obecności zaproszonych gości wbił pierwszą łopatę , rozpoczynając w ten sposób budowę sali gimnastycznej przy naszej szkole. Pomagali mu pan dyrektor Janusz Harpula , przedstawiciel inwestora - rzeszowskiej firmy Akar oraz ksiądz proboszcz Marian Ruszała, który też poświęcił plac budowy. Świadkami tego zdarzenia byli: radny Leszek Lasek, sołtys Adam Czech , prezes Stowarzyszenia Wiesław Bukowski , dyrektor CUW Sabina Południak oraz zastępca wójta Agnieszka Jedynak. Historia budowy ma  już  blisko 20 lat - mówi się, że do trzech razy sztuka, bo to już trzeci projekt budowlany, na który wydano pozwolenie budowy. Mamy nadzieję, że tym razem (dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu) planowany finał inwestycji - lipiec 2019 rok- okaże się realny.

Na pamiątkę tego wydarzenia w ogrodzie szkolnym zasadzono dąb imieniem Franciszek, aby symbolizował wspólny cel, który udało się osiagnąć, dzięki uporowi  zaangażowanych osób.