Technologie z klasą trzecią

tech

W dniu 14 listopada 2017 roku uczniowie klasy3 przystąpili do realizacji programu Technologie z klasą organizowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci. W ramach tego programu uczniowie poznają nowoczesne technologie, języki programowania i zagrożenia w sieci.

Podczas realizacji programu uczniowie rozwiną umiejętność rozumowania,  analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych.  Zdobędą wiedzę dotyczącą przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci. Będą kształcić umiejętność logicznego, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów. Rozwiną kompetencje niezbędne do pracy zespołowej.

W związku z realizacją programu klasa otrzyma zestaw analogowy do nauki programowania.

„Technologie z klasą” – w dn. 12 czerwca 2018r. uczniowie klasy trzeciej zakończyli realizację programu „Technologie z klasą”.Nauczyli się tworzyć proste animacje w programie Scratch.  Potrafią tworzyć własną scenę,  duszka i interakcje pomiędzy nimi.  Na zakończenie  wszyscy otrzymali dyplom uczestnictwa w programie.

tech2