Jak zrobić okładkę książki?

Malowane, wyklejane, wycinane i...długo by jeszcze wymieniać, bo technik wykonania przez dzieci okładek ich ulubionych książek w ramach konkursu „Okładka mojej ulubionej książki” było mnóstwo. Najbardziej oryginalne prace zostały nagrodzone.

Konkurs przygotowany wspólnie przez Bibliotekę i Zespół Nauczycieli klas 0-3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku i Miejską Bibliotekę Publiczną w Przeworsku cieszył się sporym zainteresowaniem, wpłynęło bowiem blisko 300 prac ze szkół podstawowych Gminy Miejskiej Przeworsk i Gminy Przeworsk. Projekty okładek oceniała komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Olszyńska, Agnieszka Rogalska-Ruchała i Grzegorz Zych. Laureaci otrzymali nagrody podczas spotkania, które odbyło się 9 grudnia w Czytelni MBP.

„Gazeta Jarosławska” która objęła konkurs patronatem medialnym ufundowała jednocześnie dwie nagrody. Otrzymali je: Martyna Zwolińska z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej oraz Ignacy Szpunar z kl. III a z SP nr 2 w Przeworsku. Wszystkim laureatom gratulujemy!