Występ naszych uczniów w Przeworsku

Dnia 25.11.2017roku uczniowie Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego w Świętoniowej zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne podczas spotkania andrzejkowego diabetyków w restauracji „ Zgoda” w Przeworsku. Uczestnicy spotkania usłyszeli piosenki pt. „Cudownych rodziców mam” i „Zdrowie” w wykonaniu uczniów klasy 0-1 oraz barwne widowisko  „Taniec motyli” również w wykonaniu tychże dzieci. Członkowie dwóch grup tanecznych programu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „ Na ludową nutę”, uczniowie klas 2-6, pokazali swoje umiejętności w tańcach narodowych (kujawiak, dwa krakowiaki), regionalnych ( maryneczka, koziorajka) oraz przeworskich ( polka Gacok, cięta polka, sumieszka). Całość występu zakończyli tańcem prezentującym obie grupy taneczne -   „ Chodzonym”. Dzieci wręczyły organizatorom spotkania pamiątkowe świeczniki wykonane w szkolnej świetlicy.