Nasz robot najlepszy w Jarosławiu

Nasza drużyna pod nazwą „ SmartBoty” zajęła I miejsce w swojej kategorii w I Jarosławskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów pod nazwą „Mój Robot”. Konkurs odbył się 27 lutego 2017 roku i  miał na celu promowanie robotyki oraz wymianę doświadczeń w zakresie konstruowania i programowania robotów.

Do rywalizacji stanęło 21 drużyn. Konkurs rozgrywał się w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VII oraz klasy II i III  gimnazjum.  Aby wziąć udział w rywalizacji, trzeba było  zbudować robota tzw. autonomicznego, czyli takiej konstrukcji, która po uruchomieniu programu wykonuje czynności samodzielnie, pod dyktando programu.

Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach: SUMO, czyli wypychanie siebie nawzajem z ringu oraz wyścigi, a więc jak najszybsze pokonanie dystansu o długości 3 m. W czasie turnieju rozegrano ponad 130 pojedynków robotów. Po 2 konkurencjach nasza szkoła zdobyła 28 punktów, co dało jej pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych  klasy IV-VII, pokonała utytułowane drużyny z Grodziska Górnego, które odnoszą sukcesy międzynarodowe. Drużynę ze Świętoniowej reprezentowali uczniowie klasy 6: Jakub Gondek ,Bartek Wąsacz i Wojciech Uchman.

KATEGORIA: KLASY IV - VII

I miejsce: SmartBoty - Szkoła Podstawowa w Świętoniowej

II miejsce: GGGWP - Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

III miejsce ex aequo: ROBOCOX - Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym