Oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej

„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – pod takim hasłem w dniu 2 września odbyła się uroczystość oddania do użytku sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Świętoniowej. Poprzedziła ją msza św. sprawowana w miejscowym kościele pod przewodnictwem ks. biskupa Adama Szala, który również dokonał poświęcenia sali.

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego oraz otwarciu sali wzięła udział cała społeczność szkolna oraz liczni goście: księża na czele z księdzem biskupem Adamem Szalem, proboszczem  przeworskiej parafii Tadeuszem Gramatyką oraz proboszczem świętoniowskiej parafii ks. Leszkiem Dopartem, wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele powiatu, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, emerytowani nauczyciele, architekci i wykonawcy, przedstawiciele lokalnej społeczności oraz rodzice. Województwo Podkarpackie reprezentowała wojewoda Lucyna Podhalicz.

Dyrektor, Janusz Harpula, po przywitaniu wszystkich gości opowiedział o etapach powstawania sali oraz wyraził zadowolenie z imponującego efektu pracy tak wielu ludzi. Wójt Gminy, Daniel Krawiec dziękował radnym, wykonawcom sali, rodzicom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i wysiłek włożony w proces związany z realizacją budowy. Także swoje gratulacje i życzenia złożyła pani wojewoda.

Podczas uroczystości minutą ciszy i krótką prelekcją uczczono również pamięć ofiar II wojny.

Uczniowie klas 4 5, 6 i 8 zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okoliczność program artystyczny. Montaż słowno-muzyczny opowiadał historię Jasia Meli , który, przezwyciężył swoje słabości, nie poddał się i mimo niepełnosprawności, zdobył razem ze słynnym podróżnikiem, Markiem Kamińskim, dwa bieguny . Występ wzbudził zarówno zachwyt publiczności, jak i łzy wzruszenia.

Uczniowie zatańczyli również dwa tańce współczesne oraz zaprezentowali pokaz gimnastyki artystycznej. W przerwie między występami można było oglądać prezentację pokazującą działalność i osiągnięcia naszej szkoły.

Po części artystycznej zaproszeni goście obejrzeli nowy obiekt oraz galerię fotografii dokumentającą przebieg jego budowy. Mogli również wpisać się do księgi pamiątkowej.