Piknik Naukowy w dniu 26.10.2022 roku

W dniu 26.10.2022 roku w Szkole Podstawowej w Świętoniowej odbył się Piknik Naukowy w ramach zadania publicznego pn. „Tajemniczy świat nauki”. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej i Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Wosia w Świętoniowej realizują wymienione zadanie publiczne, na które Stowarzyszenie pozyskało dotację od Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Zadanie miało na celu popularyzację nauki i kompetencji kluczowych u przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z powiatów: przeworskiego, łańcuckiego, jarosławskiego i leżajskiego. Podczas pikniku prezentowane były pokazy i pomoce z różnych dziedzin naukowych, a także promowana była idea powstania Podkarpackiego Centrum Nauki. Pracownicy centrum obecni na pikniku, prezentowali kilka pomocy naukowych, które były chętnie testowane przez odwiedzających.

Na zebranych ponadto czekały pokazy z chemii i fizyki, robotyki, stoiska: druku 3d i offsetowego, ciała człowieka, świat biologii pod mikroskopem i lupą, świat kosmosu, gry logiczne, klocki konstrukcyjne, stoisko pszczelarskie, pokaz ratownictwa medycznego oraz cieszący się ogromnym powodzeniem gigantyczny robot. Na pikniku dzieci mogły również skorzystać z darmowej waty cukrowej i popcornu za co serdecznie dziękujemy pracownikom i kierownikowi Centrum Integracji Społecznej z Chałupek.

W pikniku wzięło udział ponad 500 osób – uczniów, nauczycieli z 17 szkół z okolicznych powiatów.

Razem z nauczycielami i wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej pokazy w ramach zadania „Tajemniczy świat nauki”, prezentowali również uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 z Łańcuta, Zespołu Szkół nr 3 z Łańcuta, Zespołu Szkół Zawodowych Przeworska, Zespołu Szkół z Grodziska Górnego, Szkoły Podstawowej w Grzęsce oraz druhowie z OSP w Świętoniowej. Zaproszeni goście mieli wykłady edukacyjne oraz chętnie odpowiadali na wszystkie pytania.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność, okazaną pomoc i współpracę w realizacji wymienionego zadania.

Kolejnym działaniem w ramach realizowanego zadania publicznego będzie wojewódzki konkurs programowania i budowy robotów na który serdecznie zapraszamy w dniu 23 listopada br..