Aktywne Ferie 2023 w Świętoniowej

Szkoła Podstawowa w Świętoniowej  wraz z Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły w dniach 25 i 26 styczna 2023 roku zorganizowało „Aktywne Ferie” dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Dzieci w miłej atmosferze uczestniczyły w różnorodnych zajęciach, konkursach, grach i zabawach sportowych z nagrodami. Pierwszego dnia zajęcia prowadził animator, a były to różnorodne zabawy ruchowe do muzyki dyskotekowej. Kolejny dzień to zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Świętoniowej, którzy zaproponowali uczestnikom gry i zabawy sprawnościowo-ruchowe z nagrodami. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia było malowanie twarzy oraz fotobudka. W tym dniu odwiedzili nas również policjanci z KPP w Przeworsku, którzy w czasie spotkania przypomnieli i omówili zasady bezpiecznego zachowania w czasie ferii oraz przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Na zakończenie była też nauka udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczestnik w czasie zajęć otrzymał drugie śniadanie oraz nagrody za uczestnictwo w konkursach. Nagrody były finansowane przez Gminę Przeworsk i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.

Śmiech i radość dzieci ze wspólnie spędzonego czasu w miłej atmosferze na urozmaiconej zabawie oraz dawka wiedzy zdobyta przez uczestników był najlepszą nagrodą dla organizatorów programu „Aktywne ferie 2023”.